wersja testowa serwisu

Napadli mieszkańca Kutna, "bili i kopali go po całym ciele". Agresorzy zatrzymani po pościgu

262-113799
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci, krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali 27-letniego mieszkańca Kutna. Sprawcy pobili swoją ofiarę, a następnie okradli. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

28 maja około godziny 21.20 policyjny patrol pojechał w okolice ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego w Kutnie. Według zgłoszenia właśnie tam doszło do rozboju.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch znanych mu mężczyzn zaczepiło go na ulicy. Jeden z napastników kopnął pokrzywdzonego w nogi, w wyniku czego przewrócił się on na chodnik. Następnie oboje bili go uderzając, kopiąc po całym ciele i głowie - relacjonują mundurowi z Kutna. - Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon oraz portfel z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Na ulicy 3 Maja funkcjonariusze policji zauważyli dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał sprawcom. Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi i po krótkim pościgu pieszym obezwładnili i zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 27 lat, znani miejscowej policji z wcześniejszych notowań za podobne przestępstwa.

- Obaj byli w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał prawie promil alkoholu, a drugi ze sprawców ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie, 28 maja usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia - dodają funkcjonariusze KPP w Kutnie. - Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Decyzją sądu podejrzani najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.