wersja testowa serwisu

Naprawią dachy i przepusty gminne. Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego przekazali 400 tysięcy złotych

224798304_952838941982138_6340731159936378587_n
fot. OSP Pniewo

Samorząd województwa łódzkiego wsparł gminy, które ucierpiały z powodu ostatniej nawałnicy. We wtorek, 27 lipca br. podczas sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek klubu radnych PiS, sejmik województwa jednogłośnie uchwalił przyznanie 400 tys. zł. na wsparcie samorządów, które poniosły największe szkody.

Sesja to pokłosie wizyty marszałka Grzegorza Schreibera i Waldemara Wojciechowskiego, przewodniczącego klubu radnych PiS na zniszczonych przez żywioł terenach.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zabiegały o to, aby pomoc została tym gminom udzielona – powiedział Grzegorz Schreiber. – Gminom, które najbardziej spośród wszystkich w województwie ucierpiały w tym kataklizmie. Byłem w tym terenie razem z przewodniczącym Wojciechowskim i razem z wójtami z tych gmin, którzy towarzyszyli mi w tej trudnej wizycie. Trudnej, bo pokazującej rozmiary tragedii ludzkiej, tego co tam się wydarzyło. Myślę, że to dało nam możliwość, żebyśmy wspólnie przyjęli to w zgodzie ponadpartyjnej i wyposażyli gminy w te środki, które możemy z budżetu w tej chwili wygospodarować.

Radni sejmiku przyznali wsparcie czterem gminom: Kiernozia, Bielawy, Zduny i Bedlno. Każdy z samorządów otrzyma po 100 tys. zł.

Dzięki tym środkom Bedlno będzie mogło naprawić dachy na budynku komunalnym w Mirosławicach i Szkoły Podstawowej w Pniewie. Wsparcie dla gminy Bielawy będzie przeznaczone na remont mostu na Mrodze w Gosławicach. Natomiast Zduny otrzymają środki na wymianę uszkodzonego dachu Domu Ludowego w Maurzycach i wyposażenie OSP. Ponadto samorządy będą mogły wykorzystać przyznane pieniądze na naprawę przepustów.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi