wersja testowa serwisu

Narkotyki, nielegalne papierosy i alkohol. Policja zatrzymała 42-latka z Kutna

Narkotyki, nielegalne papierosy i alkohol. Policja zatrzymała 42-latka z Kutna
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 42-latka, który przechowywał nielegalne wyroby akcyzowe i narkotyki. Zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 118 tysięcy złotych.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci z kutnowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Ustalenia i intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 14 września 2021 roku 42-letniego mężczyzny.

- Podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 89 kg krajanki tytoniu, ponad 7000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 160 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, oraz ponad 2,5 kg marihuany - relacjonują policjanci. - Nielegalny towar ukryty był między innymi w kontenerze na jednej z posesji, w samochodzie, a także przyczepie samochodowej. Wszystko zostało zabezpieczone przez mundurowych.

Zatrzymany 42-latek został osadzony w policyjnym areszcie. 17 września 2021 roku usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy za co grozi dodatkowo wysoka grzywna.

- Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 118 tysięcy złotych - dodają policjanci.

17 września sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.