wersja testowa serwisu

Narkotykowa melina w Kutnie. Policja zatrzymała kilka osób, jedna z nich miała broń

Untitled
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali pięć osób trudniących się przestępczością narkotykową. Jeden z nich - 33-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków, a także posiadania bez pozwolenia broni i amunicji. Wobec tego mężczyzny 20 listopada 2020 roku sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu.

Wieczorem 19 listopada 2020 roku kutnowscy kryminalni, rozpracowując środowisko osób mogących mieć związek z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta Kutno może przebywać osoba, która posiada środki odurzające.

Na miejscu policjanci zauważyli znanego im mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na to, że jest znacznie pobudzony i nerwowy. Kryminalni postanowili wylegitymować mężczyznę. Ten jednak zaczął na ich widok uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

- 33-latek posiadał przy sobie susz roślinny oraz biały proszek. Podczas przeszukania garażu okazało się, że w środku ukrywała się za meblami jego żona. 33-letnia kobieta także miała przy sobie zawiniątka z białym proszkiem oraz suszem roślinnym - informują kutnowscy policjanci. - Wstępne badania wykazały, że znalezione przy małżeństwie substancje prawie 120 gramów amfetaminy, 2 gramy marihuany, kilka tabletek ekstazy oraz ponad 500 gramów substancji o różnych formach, mogących być dopalaczami.

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie ukryte były w garażu. Mundurowi odnaleźli również w poszyciu pufy schowaną broń, na której posiadanie wymagane jest pozwolenie, dwa magazynki, kaburę oraz naboje w ilości 50 sztuk. Broń wraz z amunicją została zabezpieczona i zostanie zbadana przez biegłego.

Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze kolejnych trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Jeden z nich przyjechał do garażu samochodem i jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów substancji zabronionych. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

- 33-letni mężczyzna, u którego w garażu ujawniono znaczne ilości substancji zabronionej usłyszał łącznie 3 zarzuty. Posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. 20 listopada 2020 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie - dodają mundurowi. - Pozostała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty za posiadanie środków odurzających, za co mogą spędzić za kratami nawet 3 lata. Natomiast 33-latek, który przyjechał autem usłyszał dodatkowo zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zobacz zdjęcia: