wersja testowa serwisu

Nauczyciele z placówek oświatowych w gminie Kutno otrzymali komputery

21_jaki_laptop_kupic_polecane_laptopy_na_listopad_2018_0

Dzięki realizacji projektu grantowego pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko-pomorskiego i łódzkiego" Gmina Kutno pozyskała 24 nowoczesne komputery, które Wójt Justyna Jasińska przekazała szkołom podstawowym naszej gminy.

We wtorek, 14 kwietnia cztery szkoły podstawowej z terenu gminy Kutno otrzymały łącznie 24 laptopy. Sprzęt trafił do:

Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Byszewie - 6 sztuk,
Szkoły Podstawowej im. Wł. S. Reymonta w Gołębiewku - 6 sztuk,
Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Strzegocinie - 6 sztuk,
Szkoły Podstawowej im. Boh. Walk nad Bzurą we Wroczynach - 6 sztuk.

- Gmina Kutno realizowała projekt w partnerstwie z Fundacją MICE&U z siedzibą w Warszawie, u. Świętokrzyska 30/63. W ramach projektu przeszkolono 288 mieszkańców naszej gminy oraz pozyskano na własność 24 sztuki komputerów. Cała wartość projektu w kwocie 148 038, 56 złotych została w 100% sfinansowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Kutno. - Pozyskany sprzęt z pewnością pomoże nauczycielom w prowadzeniu zdalnego nauczania w sytuacji panującej epidemii SARS CoV-2.