wersja testowa serwisu

Nie zastosował się do znaku „STOP” - doprowadził do wypadku. Policja wydała komunikat w sprawie zdarzenia na DK72

Nie zastosował się do znaku „STOP” - doprowadził do wypadku. Policja wydała komunikat w sprawie zdarzenia na DK72
fot. KPP w Poddębicach

Wczoraj (13 stycznia) informowaliśmy o wypadku na drodze krajowej nr 72. W miejscowości Niewiesz Kolonia (gm. Poddębice) zderzyły się dwa pojazdy. Komunikat w tej sprawie wydała poddębicka policja. Poniżej jego treść.

13 stycznia 2021 roku tuż po godzinie 13:00, w miejscowości Niewiesz Kolonia w gminie Poddębice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-letni kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz, nie zastosował się do znaku „STOP" i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 21-latkowi, który kierował Toyotą.

W wyniku zderzenia matiz zepchnięty został ze swojego toru jazdy i wjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. 80-latek trafił do szpitala. Z uwagi na powstałe uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Apelujemy o rozwagę za kierownicą i bezpieczne zachowania na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to również odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

fot. KPP w Poddębicach