wersja testowa serwisu

Niebezpieczne wypadki w powiecie piotrkowskim. Policja apeluje do kierowców

240-123958

W przeciągu dwóch dni na terenie powiatu piotrkowskiego doszło do trzech wypadków drogowych. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni.

15 grudnia 2020 roku o godzinie 05:30 na drodze krajowej nr 12 w Jarostach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem honda jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w kierunku Łodzi pojazdem peugeot. Kierujący obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Do kolejnego wypadku drogowego doszło w tym samym dniu o godzinie 17:50 w miejscowości Kosów, na drodze krajowej nr 12. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący zestawem ciężarowym man jadąc w kierunku Łodzi, nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu bmw, w wyniku czego najechał na jego tył. Następnie kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym po nim samochodem ciężarowym renault z naczepą. Po zderzeniu kierujący ciężarowym renault zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia ze scanią z naczepą oraz osobowym bmw. Kierujący renault został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

16 grudnia 2020 roku o godzinie 5:18 do kolejnego wypadku doszło na drodze krajowej 91, na wiadukcie w Cekanowie, gm. Rozprza. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem utraciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Następnie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym seicento. Kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Dosłownie kilka minut po tym zdarzeniu na tym samym wiadukcie doszło również do kolizji drogowej, gdzie kierujący pojazdem peugeot nie zachowując odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu skoda, najechał na jego tył. Oba pojazdy jechały w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Pamiętajmy też o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. W podróż wybierajmy się wypoczętym. Zmęczenie organizmu w znacznym stopniu ograniczają nasz czas reakcji za kierownicą, a śliska nawierzchnia wydłuża w znacznym stopniu drogę hamowania.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim