Niebezpiecznie na drodze Łowicz - Kutno, pijany mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Kierowca "wydmuchał" blisko 3,5 promila

policja---napis-2

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek, który wsiadł za kierownicę mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście na drodze nie doszło do tragedii. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania a ponadto grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 31 lipca 2021 roku około godziny 23.30. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Jackowice. Policjanci ustalili, że kierujący Peugeot 206 jadąc od Łowicza w kierunku Kutna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale gdy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 51-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, okazało się, że ma 3,45 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zakończył swoją podróż, stracił już uprawnienia do kierowania a za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i przewożonych pasażerów i innych uczestników dróg, pieszych czy rowerzystów - apelują policjanci.