wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na S8. Kilka rozbitych pojazdów, wśród nich radiowóz

255-11049_20200319-155355_1
W wyniku wypadku ucierpiały auta policjantów i służby drogowej (fot. KPP w Rawie Mazowieckiej)

Wczoraj (18 marca) około godziny 15:00 na 391 kilometrze drogi S8 w kierunku Warszawy miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego radiowozu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na zabezpieczające inne zdarzenie drogowe pojazdy służby drogowej i policyjny radiowóz najechał Volkswagen LT. Pracownik służby drogowej i policjant zostali przewiezieni do szpitala.

Wczoraj (18 marca) około godziny 15:00 dyżurny rawskiej komendy został poinformowany przez policjanta Ogniwa Ruchu Drogowego, że na pojazd służby drogowej i na policyjny radiowóz najechał inny pojazd. Policjant wykonywał czynności w związku z kolizją, do której doszło na drodze S8 w kierunku Warszawy na wysokości miejscowości Julianów. Miejsce zdarzenia zabezpieczone było również przez pracowników służby drogowej, którzy przy użyciu odpowiedniego oznakowania wyłączyli prawy pas ruchu.

- Jak wynika z ustaleń, zarówno policyjny radiowóz, jak i samochód służby drogowej miały włączone światła uprzywilejowania. Na tył samochodu Dacia należący służby drogowej najechał volkswagen LT. Dacia następnie uderzyła w policyjną Kię - relacjonuje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z rawskiej policji.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przebadali jego uczestników, którzy byli trzeźwi. Wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, zatrzymali dowody rejestracyjne. Ustalili świadków zdarzenia oraz przesłuchali kierującego volkswagenem 41-letniego mieszkańca powiatu rawskiego, który wyjaśnił, że prawdopodobnie zamyślił się i nie zauważył stojących pojazdów. Policjant i pracownik służby drogowej zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci dziękują kierującym, którzy stworzyli korytarz życia i umożliwili służbom szybki i bezpieczny dojazd na miejsce zdarzenia.