wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie zdarzenie w gminie Wieruszów. Auto wypadło z drogi i rozbiło się o drzewo

265-128811
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze relacji Klatka – Bolesławiec w gminie Wieruszów. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. 

Do tej groźnej kolizji drogowej doszło 17 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:30 w Mieleszynku w gminie Wieruszów. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca osobowym Mercedesem, 32–letnia mieszkanka Wieruszowa, na łuku drogi w kierunku Bolesławca, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.

W wyniku tego zdarzenia znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tej kolizji. Kierująca Mercedesem była trzeźwa i przed przetransportowaniem do szpitala, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kobietę mandatem karnym.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedna z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.

źródło: KPP w Wieruszowie