wersja testowa serwisu

Niebezpieczny pożar w gminie Aleksandrów Łódzki! W ogniu stanęło kilka aut i pomieszczenia w domu jednorodzinnym

straz-pozarna-noc-snieg
fot. ilustracyjne

Do ba rdzo groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (26 listopada) w miejscowości Księstwo (gm. Aleksandrów Łódzki). Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie w sprawie pożaru w miejscowości Księstwo, do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu wpłynęło około godziny 4:30. Jak relacjonują ratownicy, dotyczyło ono pożaru samochodu na posesji domu jednorodzinnego.

- Po dojeździe pierwszego wozu pod wskazany adres okazało się że płoną aż trzy samochody osobowe! Auta były zaparkowane na terenie posesji przed domem jednorodzinnym - informuje OSP Aleksandrów Łódzki. - Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, podając dwa prądy wody w natarciu na płonące pojazdy, Do akcji dołączyły kolejne zastępy strażaków.

Następnie okazało się, że pożarem objęte są także dwa pomieszczenia w pobliskim domu jednorodzinnym. Ogień pojawił się w pokojach na parterze i na poziomie drugiej kondygnacji.

- Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych dotarli do pierwszego pomieszczenia od strony ogrodu z jedną linią gaśniczą, druga rota z linią gaśniczą udała się na pierwsze piętro! W międzyczasie walka z ogniem trwała przy rozpalonych samochodach - relacjonują druhowie z Aleksandrowa Łódzkiego. - W jednym z pojazdów rozszczelnił się bak paliwa, a płonące paliwo rozlało się pod pojazdem.

Z relacji strażaków wynika, że pożar na parterze strawił niemal doszczętnie element wypoczynku, generując bardzo duże ilości dymu i wysoką temperaturę. Podobnie było na pietrze, gdzie żywioł strawił szafę, tworząc ciężkie warunki pożarowe. Domownicy przebywający w budynku mogą mówić o dużym szczęściu! Jeszcze przed przyjazdem strażaków udało im się bezpiecznie ewakuować na zewnątrz.

- Do rozwoju pożaru na pozostałe pomieszczenia nie doszło ze względu na...zamknięte drzwi! Nawet najprostsze w swojej budowie drzwi są w stanie przez pewien czas zatrzymać gorące gazy pożarowe i płomienie. Warto o tym pamiętać! Dlatego należy zamykać wszystkie drzwi od pomieszczeń w domu, mieszkaniu przez zaśnięciem i wyjściem na zewnątrz - apelują ratownicy!

Pracujący na miejscu strażacy przewietrzyli i oddymili pomieszczenia w budynku oraz sprawdzili je detektorami pod kątem występowania tlenku węgla. Wraki aut zostały przelane wodą i sprawdzono, czy nigdzie nie znajdują się zarzewia ognia.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci.