wersja testowa serwisu

Niebezpieczny wypadek na autostradzie A2. Cztery osoby, w tym dzieci, trafiły do szpitala

Niebezpieczny wypadek na autostradzie A2. Cztery osoby, w tym dzieci, trafiły do szpitala

​Wszystkie służby ratunkowe pojawiły się na autostradzie A2 w powiecie zgierskim, gdzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego.

W środę, 28 kwietnia kilka minut po godzinie 7:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A2. Jak podaje st. kpt. Michał Mirowski, na 346 kilometrze drogi w kierunku Warszawy samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne.

W samochodzie podróżowały cztery osoby - dwie dorosłe i dwoje dzieci. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala im. Barlickiego, natomiast kobieta z dziećmi (1 i 7 lat) do szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Jak podkreśla oficer prasowy KP PSP w Zgierzu, cała czwórka doznał tylko otarć i do szpitali trafiła profilaktycznie.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe, w tym cztery zastępy straży pożarnej - po dwa ze Strykowa i Ozorkowa, policja i Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wsparcie psychiczne uczestników zdarzenia.

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pas szybki jest zablokowany, ruch odbywa się pasem wolnym. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 10:00.

Zobacz zdjęcia (fot. KP PSP w Zgierzu):