wersja testowa serwisu

Nielegalne posiadanie broni i amunicji, kierowanie po alkoholu. 51-latek usłyszał zarzuty, grozi mu 8 lat więzienia

Nielegalne posiadanie broni i amunicji, kierowanie po alkoholu. 51-latek usłyszał zarzuty, grozi mu 8 lat więzienia
fot. KPP w Opocznie

Policjanci z Opoczna zatrzymali 51-letniego nietrzeźwego kierowcę, u którego znaleźli broń palną oraz kilkaset sztuk amunicji. Za nielegalne posiadanie broni mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec powiatu opoczyńskiego musi się liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszał 51-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna w nocy z 26 na 27 lipca 2021 roku, w miejscowości Mysiakowiec, został zatrzymany do kontroli przez patrol prewencji. Jego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Podczas sprawdzenia kierowcy okazało się, że jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie interwencji, mundurowi zauważyli w pojeździe dwie sztuki ostrej amunicji. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że amunicję zostawił w samochodzie po polowaniu, w którym brał udział - relacjonuje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Funkcjonariusze ustalili, że 51-latek może posiadać znacznie więcej amunicji i broń palną. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, policjanci znaleźli sztucer wraz z lunetą, noktowizorem i tłumikiem oraz ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru, na które 51-latek nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Amator broni został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się także liczyć z odpowiedzialnością za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

- Przypominamy, że aktem prawnym regulującym zagadnienie posiadania broni i amunicji jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji - dodaje asp. sztab. Barbara Stępień.