wersja testowa serwisu

Nietrzeźwi na drogach powiatu wieluńskiego. Jeden z kierowców wjechał w ogrodzenie i dom

264-124823
fot. KPP w WIeluniu

Mimo apeli o rozwagę, policjanci podczas służby wciąż spotykają się z osobami, które w stanie nietrzeźwości decydują się na jazdę samochodem lub wsiadają na rower. Tylko w przeciągu minionej doby wyeliminowanych z ruchu zostało pięciu nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden z nich, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie w narożnik domu jednorodzinnego. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze!

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tylko w przeciągu minionej doby wieluńscy policjanci uniemożliwili jazdę 5 kierującym na „podwójnym gazie". W dwóch przypadkach byli to nietrzeźwi rowerzyści.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 12 stycznia 2021 roku około godziny 19.00 w miejscowości Mokrsko. Z ustaleń interweniujących policjantów wynika, iż kierujący Volkswagenem 29-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji, a następnie w narożnik budynku jednorodzinnego. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 29-latka, okazało się że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Również 2 promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, który będąc w takim stanie zdecydował się wsiąść za kierownicę Forda Escorta. Policjanci z wieluńskiej „drogówki" zatrzymali go do kontroli w Gaszynie na ul. Opolskiej. Teraz wszyscy mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, wysoką karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów.

Również nietrzeźwi rowerzyści stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Przypominamy, że kierowanie rowerem na „podwójnym gazie", to najczęściej 500 złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze! Bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kierownicę jakiegokolwiek pojazdy pod wpływem alkoholu.

źródło: KPP w Wieluniu