wersja testowa serwisu

Nietrzeźwy 18-latek bez uprawnień spowodował kolizję. Grożą mu 2 lata więzienia

policja-kamizelka

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji - to kumulacja przewinień 18 – letniego mieszkańca Sieradza. Jechał Mercedesem, mając w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Amatorowi jazdy na „podwójnym gazie" grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawień do kierowania oraz wysoka grzywna . Kierowco pamiętaj - nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze !

15 grudnia 2020 r po godz. 19.00 policjanci sieradzkiej drogówki zostali skierowani na zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej i Sienkiewicza. Jak wynikało ze zgłoszenia kierowca osobowego mercedesa uderzył w latarnię. Kiedy funkcjonariusze zajechali na miejsce od razu zorientowali się, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Potwierdził to wynik badania alkomatem, który wskazał u niego prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że 18 – letni mieszkaniec Sieradza nie posiada uprawień do kierowania.

Jak ustalono, nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Wspólnie z nim podróżował jego znajomy, który również był nietrzeźwy. Na szczęście zarówno kierowca jak i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji i jazdę bez wymaganych uprawnień sprawca został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP w Sieradzu