wersja testowa serwisu

Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował śmiertelny wypadek. Policja wydała komunikat w sprawie tragedii w Bedoniu Przykościelnym

253-13125_20210610-110755_1
fot. KPP Łódź Wschód

Policjanci z koluszkowskiej komendy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Bedoniu Przykościelnym. Na skutek zderzenia vana z motorowerem śmierć na miejscu poniosła 65-letnia łodzianka. Kierujący samochodem nie miał uprawnień i był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2021 roku około godziny 15.30 w Bedoniu Przykościelnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letni łodzianin kierujący Mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na motorowerze 65-letniej mieszkance Łodzi i doprowadził do zderzenie pojazdów.

Na miejscu wypadku niezwłocznie podjęto czynności ratownicze, jednak pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej kobiety nie udało się uratować. Okazało się, że kierujący Mercedesem był nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew wyjaśniają policjanci z koluszkowskiej komendy powiatowej.

źródło: KPP Łódź Wschód

Zobacz zdjęcia: