wersja testowa serwisu

Wypadek w gminie Czastary, auto rozbiło się o drzewo. Kierowca był nietrzeźwy i nie miał uprawnień

265-123860
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w niedzielny wieczór w Radostowie Pierwszym w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało sprawcą zdarzenia, był nietrzeźwy kierujący z dożywotnim sądowym zakazem kierowania pojazdami.

Do tego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 13 grudnia 2020 roku po godzinie 20:00 na drodze gminnej w Radostowie Pierwszym w gminie Czastary. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący Oplem Astra, 45–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

- Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Jak się również okazało, 45-latek już wcześniej stracił prawo jazdy i posiada potrójny, dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami - mówi asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Za przestępstwo kierowanie pojazdem w takim przypadku, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.