wersja testowa serwisu

Nowa droga w Gapininie oddana do użytku

droga-gapinin
fot. Urząd Gminy Poświętne

W minionym tygodniu został oddany do użytku około 600 metrowy odcinek nowej drogi łączący miejscowość Gapinin (gm. Poświętne) z gminą Odrzywół w województwie mazowieckim.

Z pewnością będzie stanowił duże ułatwienie w dojeździe mieszkańców Gapinina i sąsiednich miejscowości z terenu gminy Poświętne do Odrzywołu i dalej w kierunku Nowego Miasta nad Pilicą, Grójca i Warszawy. Ww. odcinek cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ stanowi skrót w kierunku województwa mazowieckiego, jest też drogą dojazdową do pól dla rolników m.in. z miejscowości Gapinin.

- Nowy odcinek drogi powstał dzięki środkom z funduszu sołeckiego oraz wsparciu z budżetu gminy. Jest jednocześnie drugim etapem, bowiem w minionym roku powstał ponad półkilometrowy fragment tej drogi. Obecnie jest to ponad kilometr powierzchniowo utrwalonej nawierzchni i tym samym jest to kolejny powstały w 2020 roku fragment zmodernizowanej nawierzchni drogi w gminie Poświętne – zaznaczają wójt Michał Franas oraz kierownik referatu nadzorującego prace drogowe Stanisław Lipski.

Władze gminy Poświętne planują jeszcze w tym roku zmodernizować dwa odcinki dróg m.in. w Brudzewicach-Kolonii i Poświętnem.