wersja testowa serwisu

Nowa płyta "Niedorosłe piosenki" Regionalnego Towarzystwa Muzycznego

OI000029

W grudniu ukazała się najnowsza płyta CD nagrana i wydana przez Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie - "Niedorosłe piosenki".

Projekt Niedorosłe Piosenki jest rezultatem radosnej pracy (nie)dorosłych dorosłych, którzy postanowili zabawić się w (nie)poważnych twórców. Efektem ich zabawy są zawarte na płycie utwory, skierowane do najmłodszych odbiorców.

Wszyscy autorzy zaangażowani w stworzenie tej płyty związani są z Kutnem, z którego pochodzą lub do dziś w nim mieszkają i pracują. Teksty, muzykę oraz aranżacje instrumentalne do 12 piosenek zamieszczonych na płycie napisali: Katarzyna Karolak- Rojewska, Radosław Rojewski, Sławomir Pijanowski, Aleksandra Kołodziejek, Zbigniew Chojnacki, Michał Chojnacki, Łukasz Czekała, Marcin Czekała. Bajecznie kolorową okładkę zaprojektowała Marta Fijałkowska. Wykonawcy piosenek to dzieci z kutnowskich przedszkoli i szkół, które kształcą swoje umiejętności wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie.

Płyta powstała przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutno i jest realizacją zadania publicznego pt.: Nagranie i wydanie płyty CD "Niedorosłe piosenki".

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Karolak-Rojewska