wersja testowa serwisu

Nowa strona poświęcona rekrutacji do WOT

PHOTO-2021-07-09-10-10-27

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy poświęcony rekrutacji.  Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto zastanawia się nad wstąpieniem w szeregi tej formacji, uzyska bezpośredni kontakt z rekruterem ze swojego regionu.

Rekruterzy WOT to żołnierze ochotnicy, którzy pełnią służbę co najmniej od roku. Posiadają wiedzę i doświadczenie, którymi mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Odpowiedzą także na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej. 

Z rekruterami 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu. 

Kontakt z rekruterem to poza uzyskaniem „u źródła" wiedzy na temat służby, również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do WOT, a to dzięki temu, że rekruter podczas spotkania może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, nie ma więc potrzeby udawania się w tym celu do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem.