wersja testowa serwisu

Nowe chodniki dla mieszkańców różnych części miasta. Poznaliśmy szczegóły

DSC0365_20201209-121635_1
fot. Urząd Miasta Kutno

To wstępne i tylko częściowe założenia inwestycyjne na przyszły rok. Z propozycją wymiany ciągów pieszych na ulicach Pałacowej i Łokietka wyszli radni Porozumienia Dla Kutna: Grzegorz Chojnacki i Paweł Markiewicz. W obu przypadkach nawierzchnia, po której chodzą mieszkańcy jest już mocno wysłużona.

- W trosce o bezpieczeństwo oraz wygląd miejsc uczęszczanych przez mieszkańców Różanego Miasta, złożyłem wniosek do budżetu Miasta Kutna na 2021 rok dotyczący modernizacji i przebudowy chodnika przy ul. Pałacowej. Mam nadzieję, że droga prowadząca do Parku Wiosny Ludów zyska na estetyce – argumentował na swoim profilu społecznościowym wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Chojnacki.

Podobnie jest na ulicy Łokietka. Radny Paweł Markiewicz chciałby, aby z nowego chodnika w przyszłym roku cieszyli się mieszkańcy tej części miasta:

- Prezydent Zbigniew Burzyński zaakceptował mój wniosek dotyczący wymiany chodników po nieparzystej stronie ul. Łokietka od nr 1 do 7. Zadanie to zostało wpisane do budżetu na przyszły rok. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców naszego pięknego miasta – dodał Markiewicz.

Wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja przyznaje, że co roku realizowanych jest sporo mniejszych inwestycji i podobnie będzie także w 2021 roku, bo takie zadania poprawiają komfort życia mieszkańców:

- Każda taka chociażby najmniejsza zmiana działa na korzyść mieszkańców. Dzięki temu, że będzie równy chodnik, łatwiej będzie poruszać się seniorom, czy mamom z wózkami. W planach mamy jeszcze dużo innych inwestycji, bo przecież każdego roku reagujemy na sugestie mieszkańców dotyczące utrudnień z jakimi się zmagają – wyjaśnia wiceprezydent Kutna.

Ostateczną decyzję w sprawie inwestycji na przyszły rok podejmą radni na sesji budżetowej.

źródło: UM Kutno