wersja testowa serwisu

Nowe drzewa w kutnowskim parku. "To kolejny krok w kierunku pięknego Parku nad Ochnią"

DSC03812
fot. Urząd Miasta Kutno

To dobra wiadomość dla mieszkańców. Kolejne drzewa są sadzone w Parku Nad Ochnią. We wtorek i środę w sumie pojawiło się 25 drzew. To 15 sztuk klonu czerwonego i 10 sztuk klonu polnego. Dodatkowo nasadzenia miały również miejsce w ubiegłym miesiącu.

- Z założenia ten park nie jest takim zadrzewionym terenem, tylko terenem otwartym z tego względu, że jest położony nad rzeką i musi być takim kanałem przewietrzającym miasto. Dlatego też tych drzew nie może być tam zbyt wiele, ale mimo wszystko zdecydowaliśmy o nasadzeniach. Miesiąc temu nasadziliśmy osiem lip w Parku Nad Ochnią, można je zauważyć wchodząc do parku od strony Manhattanu. W sumie posadziliśmy ponad 30 drzew. Proszę się nie martwić o kondycję drzewek, one nie zmarzną, ponieważ wszystkie prace wykonywane są bardzo szybko – tłumaczy Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej w Kutnie.

W tym roku w parku zostały również odnowione elementy małej architektury oraz lampy oświetleniowe.

- Działamy! Kolejny krok w kierunku pięknego Parku Nad Ochnią. W ostatnich dniach posadzono ponad 30 nowych drzew. To dobra informacja dla wszystkich mieszkańców - napisał Przewodniczący Rady Miasta w Kutnie Mariusz Sikora na swoim profilu na facebooku. 

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: