wersja testowa serwisu

Nowy radiowóz dla policjantów z kutnowskiej komendy. Ale to nie koniec!

262-12585_20210205-122142_1
fot. KPP w Kutnie

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wzbogaciła się o nowy radiowóz. Samochód został zakupiony w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP. VW Caddy posłuży zarówno do patrolowaniu miasta jak i terenu podległego kutnowskiej komendzie.

Flota samochodów Komendy Powiatowej Policji w Kutnie powiększyła się o kolejny radiowóz VW Caddy. Pojazd zakupiono został w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Napędzany jest ponad 130 konną jednostką benzynową o pojemności 1.4 litra z automatyczną skrzynią biegów. Ponadto został wyposażony w klimatyzację, nawigację, blaty do sporządzania dokumentacji, duży zestaw ratownictwa medycznego R-0 oraz przedział do przewozu osób zatrzymanych.

- Już dziś możemy powiedzieć, że dzięki podejmowanym działaniom oraz dobrej współpracy i zaangażowaniu w sprawy bezpieczeństwa samorządów naszego powiatu uda się w niedługim czasie zasilić flotę naszej komendy o kolejne pojazdy - mówią przedstawiciele KPP w Kutnie. - Nowe radiowozy są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Pozwalają na szybką reakcję i na sprawne przemieszczanie się po terenie całego powiatu, abyśmy mogli znaleźć się w odpowiednim czasie tam, gdzie mieszkańcy nas potrzebują.

źródło: KPP w Kutnie

Zobacz zdjęcia: