wersja testowa serwisu

O zawodzie policjanta rozmawiali ze strażakami ochotnikami

255-139652
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z Komendy w Rawie Mazowieckiej spotkali się ze strażakami ochotnikami. Często widzimy się na wspólnych działaniach, wspieramy i pomagamy sobie wzajemnie. W trakcie rozmów wielokrotnie strażacy ochotnicy pytanie co należy zrobić aby zostać policjantem. Dlatego też, to spotkanie było okazją do promowania zawodu policjanta.

Przewodnik psa służbowego, policjantka zespołu do spraw nieletnich i patologii oraz rzecznik prasowy spotkali się ze strażakami ochotnikami z powiatu rawskiego. W trakcie rozmowy przedstawili zawód policjanta, zadania i pełnione role. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się krok po kroku jak wygląda rekrutacja w szeregi Policji oraz jakie warunki musi spełniać kandydat na funkcjonariusza. Dla zainteresowanych osób mundurowi pozostawili ulotki ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi poszczególnych etapów doboru oraz kwestionariusz osobowy kandydata do służby. Policjanci spotkali się z dużym zainteresowaniem i z wieloma pytaniami.

- Każdy zainteresowany wstąpieniem do służby w Policji może uzyskać informacje dotyczące doboru w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod numerem telefonu 47 843 31 10. Zapraszamy także do bezpośredniej rozmowy z kadrowymi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w naszej jednostce przy ulicy Tadeusza Kościuszki 23 - mówi ml. asp. Agata Krawczyk.