wersja testowa serwisu

Obywatele Gruzji napadli na mieszkańców Krośniewic? Kilkanaście osób zatrzymanych, usłyszały już zarzuty

policja---kajdanki

Policjanci zatrzymali 14 sprawców pobicia, do którego doszło 1 sierpnia 2020 roku w centrum Krośniewic. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Grozi im kara do 4 i pół roku pozbawienia wolności. Pozostają pod dozorem policji.

1 sierpnia 2020 roku po godz 22:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Krośniewice, w centrum miasta doszło do konfliktu pomiędzy dużą grupą osób. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane patrole policji, gdzie po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali dwie osoby pokrzywdzone, którym udzielili pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Pozostałe patrole rozpoczęły penetrację terenu w poszukiwaniu sprawców.

2 sierpnia po wnikliwej analizie materiału zgromadzonego w sprawie oraz przesłuchaniu świadków, funkcjonariusze z komisariatu w Krośniewicach wspólnie z funkcjonariuszami z Kutna na terenie Krośniewic zatrzymali czternastu obywateli Gruzji, którzy brali bezpośredni udział w zajściu.

- Do czynnościach procesowych zaangażowano biegłych tłumaczy. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty z art. 158 § 1 KK w zw. z art. 57a KK, kwalifikacja czynu może ulec zmianie. Wobec osób zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Łęczycy zastosował dozór policji oraz wydał zakaz kontaktowania się z osobami pokrzywdzonymi - informują policjanci. - W dalszym ciągu zbierany jest materiał dowodowy, trwają przesłuchania świadków. Na chwilę obecną ustalono, że w wyniku zdarzenia 5 osób zostało pokrzywdzonych. Czynności w tej sprawie wykonywane są pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Łęczycy.