wersja testowa serwisu

Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach ma nowy wóz. Katarzyna Erdman: "Jestem wdzięczna druhom za ich ciężką pracę"

Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach ma nowy wóz. Katarzyna Erdman: "Jestem wdzięczna druhom za ich ciężką pracę"
fot. OSP Krośniewice

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośniewicach mogą cieszyć się z nowego nabytku. W środę do jednostki trafił samochód bojowy MAN 4500.

Dzięki silnej determinacji i woli  Prezesa OSP w Krośniewicach, Grzegorza Nodzaka jednostka będzie mogła korzystać z nowego wozu. W sprawę jego pozyskania zaangażowany był także Poseł RP, Tomasz Rzymkowski. Pojazd kosztował 860 385 złotych i został sfinansowany przez Gminę Krośniewice (290 000 złotych), OSP Krośniewice (50 385 złotych), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (320 000 złotych) oraz KG PSP w Warszawie (200 000 złotych).

- Jako włodarz gminy Krośniewice cieszę się, że tak wspaniała jednostka, jaką jest OSP Krośniewice, ma nowy samochód. Pozostaje mi tylko życzyć naszym druhom, żeby mieli tyle samo powrotów, co wyjazdów i żeby patron strażaków - Św. Florian, czuwał nad nimi. Jestem także wdzięczna druhom z Krośniewic, za ich ciężką pracę, bo ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka jest ogromną misją - powiedziała EKU24 Katarzyna Erdman, Burmistrz Krośniewic.

Zobacz film: