Od poniedziałku w Kutnie rusza punkt paszportowy

batch_1DSC08312
fot. UM Kutno

W Kutnie od poniedziałku (23.01) będzie można wyrobić paszport. Rusza terenowy punkt paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Będzie się on mieścić w budynku Urzędu Miasta Kutno przy Placu Piłsudskiego 18.

Dla mieszkańców Kutna i całego powiatu kutnowskiego to wspaniałe informacje tym bardziej, że punkt będzie czynny pięć dni w tygodniu.

- Terenowy punkt paszportowy przyjmować będzie interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Wszystko, co będzie potrzebne do wyrobienia paszportu to dowód osobisty i zdjęcie, resztę będzie można wypełnić w punkcie na tablecie. Zapłacić będziemy mogli kartą. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania – mówił na specjalnym briefingu Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

Zapotrzebowanie na ten rodzaj usług jest spore, co podczas piątkowego spotkania podkreślał Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- Od lat już słyszymy od mieszkańców w różnego rodzaju rozmowach, że jest taka potrzeba. W końcu udało się wspólnymi siłami spowodować, że mieszkańcy nie będą musieli jeździć do innych miast, aby wyrobić paszport, tylko zrobią to u nas na miejscu – mówił Zbigniew Burzyński.

Punkt znajduje się na pierwszej kondygnacji, więc nie będzie problemu z dotarciem do niego, osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z windy. Czas oczekiwania na nowy paszport oscyluje w granicach od 2 do 3 tygodni.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WYROBIENIA PASZPORTU ZNAJDZIESZ TUTAJ

źródło: UM Kutno