wersja testowa serwisu

Odblaskowe pierwszaki, czyli lekcja bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie

262-12067_20200923-112937_1
fot. KPP w Kutnie

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych kutnowska Policja wspólnie z WORD w Skierniewicach przeprowadza działania pod nazwą „Odblaskowe pierwszaki". Akcja ma na celu uświadamianie najmłodszych jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i jak ważnym elementem dla pieszego i rowerzysty są elementy odblaskowe.

Policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Odblaskowe pierwszaki" odwiedzili uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie. Głównym tematem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzona przez policjantkę z kutnowskiej komendy oraz pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach.

Podczas spotkania omawiano jak piesi powinni zachowywać się podczas poruszania się po drogach, co należy zrobić zanim przejdziemy przez przejście dla pieszych oraz jaki wpływ na nasze bezpieczeństw ma korzystanie z elementów odblaskowych.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe w postaci zawieszek na plecaki. Policjanci z kutnowskiej komendy będą kontynuować działania "Odblaskowe pierwszaki" również w innych szkołach na terenie powiatu kutnowskiego. Dzięki takim działaniom nie tylko budowane jest zaufanie do służb, ale przede wszystkim od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom, że za bezpieczeństwo jesteśmy odpowiedzialni wszyscy.

źródło: KPP w Kutnie