wersja testowa serwisu

Zbliża się Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motocerce" w Strzelcach. "To idea wynikająca z potrzeby serca i chęci działania"

Zrzut-ekranu-2021-08-06-o-11.20.46

W Strzelcach odbędzie się Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motocerce" organizowana przez Klub Motocyklowy BORUTA MC POLAND Chapter Kutno oraz Wójta Gminy Strzelce, Tomasza Grabowskiego.

Rusza XIII edycja akcji MOTOSERCR, która odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia w godzinach 9:00 - 14:00 w Strzelcach.

- MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorami są wyłącznie kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównym celem jest promocja krwiodawstwa. To impreza rodzinna, która szczególnie podoba się dzieciom podziwiającym liczne jednoślady - mówi Michał Kapusta, President Chapter Kutno BORUTA MC POLAND.

Kto może oddać krew?
Krew może oddać pełnoletnia, zdrowa osoba, która nie przekroczyła 65 roku życia, mogąca się zidentyfikować dokumentem tożsamości. Aby zostać dawcą krwi podczas epidemii trzeba spełnić poniższe warunki: w ostatnim czasie nie przebywałeś poza granicami Polski; nie miałeś kontaktu z osobą chorą na Covid-19 lub objętą kwarantanną; Twój ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry; ważysz powyżej 50 kg; nie chorowałeś na żółtaczkę; w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; podczas menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. W obecnej sytuacji jest kilka dodatkowych pytań o ogólny stan zdrowia. Szczególną uwagę zwraca się na to, czy dawca krwi nie ma takich objawów jak: gorączka, suchy kaszel, płytki oddech/duszności, ból mięśni, zmęczenie czy ból gardła.

W ciągu ostatnich dwunastu edycji akcji "Motocerce" udało się zebrać 33 650 litrów krwi. Jaką "cegiełkę" do tego wyniku dołoży akcja w Strzelcach? Przekonamy się już 21 sierpnia.