wersja testowa serwisu

Ojciec znęcał się na sześciomiesięcznym dzieckiem, a matka go nie powstrzymała. Zapadł wyrok w sprawie

Ojciec znęcał się na sześciomiesięcznym dzieckiem, a matka go nie powstrzymała. Zapadł wyrok w sprawie

W Sądzie Rejonowym w Łodzi zapadł wyrok w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześciomiesięcznym dzieckiem spod Kutna. Makabryczne zdarzenia rozegrały się w kwietniu ubiegłego roku. 

Do szpitala w Kutnie trafiła matka z dzieckiem. Lekarze na ciele dziecka zauważyli ślady, które wskazywały na stosowanie przemocy. Niemowlak trafił do specjalistycznej placówki w Łodzi, a o sprawie została powiadomiona policja.

Według ustaleń śledczych ojciec znęcał się nad synem od kilku miesięcy. Miał go szarpać i bić, co spowodowało m.in. krwiaki i obrzęk mózgu. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się nad synem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie obrażeń ciała, które skutkowały ciężkim kalectwem.

Natomiast matkę chłopca oskarżono o narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź uszczerbku na zdrowiu, bo według ustaleń wiedziała ona o tym, że niemowlę jest ofiarą przemocy.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał mężczyznę na 8 lat więzienia. 42-latek będzie też musiał zapłacić 50 000 złotych na rzecz chłopca. Kobieta za kratami spędzi dziesięć miesięcy. Wyroki nie są prawomocne.