wersja testowa serwisu

Okradali domy w trakcie budowy i garaże. Trzy osoby zatrzymane, grozi im po 10 lat więzienia

Untitled
fot. KPP w Kutnie

Trzech mężczyzn z powiatu kutnowskiego dokonało kilku włamań na terenie powiatu. Zostali zatrzymani. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Krośniewiccy policjanci wnikliwie rozpracowywali sprawę licznych włamań do niezamieszkałych bądź będących w trakcie budowy domów jednorodzinnych oraz garaży.

- Z przeprowadzonej analizy zgromadzonego materiału wynika, iż w roku 2020 dochodziło do licznych zdarzeń związanych z włamaniami na terenie miasta i powiatu kutnowskiego. Ustalenia własne, a także różnorodne metody działań policyjnych doprowadziły 13 stycznia 2021 roku do zatrzymania trzech sprawców kradzieży z włamaniem - informują kutnowscy mundurowi.

Jak się okazało są to mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 21, 22 i 27 lat. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście różnych przedmiotów najprawdopodobniej pochodzących z kradzieży, w tym między innymi ciągnik do koszenia trawy, narzędzia, elektronarzędzia, materiały do prac budowlanych.

- Odzyskano mienie wartości ponad 10 000 zł. Trzech sprawców usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy - dodają policjanci. - Włamywaczom grozi kara do 10 lat więzienia.

Zobacz zdjęcia:Wpisz tutaj treść nagłówka