wersja testowa serwisu

OSP Krośniewice z dofinansowaniem z Funduszu Sprawiedliwości

straz-pozarna3

Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman informuje, iż Ochotnicza Straż Pożarna w Krośniewicach otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Finansów. Kwota, która została przyznana dla miejscowej OSP to 51 000 zł.

Pieniądze pochodzące z dofinansowania wsparły finansowo zakup 12 kompletów Nomex'ów, tj. ubrań ochronnych specjalnych dla czynnych druhów, biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto zakupiono także piłę spalinową, która będzie wyposażeniem nowo zakupionego bojowego wozu strażackiego.

- Szczególne podziękowania kierujemy do Posła na Sejm RP Pana Tadeusza Woźniaka, Wiceprzewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Strażaków. Szanowny Panie Pośle, dziękujemy za pańskie wsparcie i zaangażowanie w pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośniewicach - mówią władze gminy Krośniewice. - Liczymy na to, że nowe wyposażenie ochrony osobistej naszych strażaków pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Kutnowskiej i zwiększy komfort pracy druhów z krośniewickiej OSP.