wersja testowa serwisu

Oszuści w natarciu. Za cel obrali seniorkę z Kutna. Policja apeluje o ostrożność

policja1

Policjanci regularnie spotykają się z seniorami, a także zamieszczają na swojej stronie profilaktyczne informacje na temat oszustów, wyłudzających pieniądze i co rusz próbujących nowych metod. Nie dajcie się nabierać!

Dziś miała miejsce kolejna próba wyłudzenia pieniędzy. Do jednej ze starszych mieszkanek Kutna zadzwonił telefon. Ktoś podający się za członka rodziny wyznał, że brał udział w zdarzeniu drogowym. Prosił o pomoc, sugerując wsparcie pieniężne. Kobieta zgodziła się. Kolejny telefon mówił, by wspomniana kutnianka przyniosła pieniądze w określone miejsce. Na szczęście, do domu wrócił mąż oszukanej i zdołał zapobiec wyłudzeniu pieniędzy.

Razem z policją prosimy - uważajcie na siebie i nie dajcie się oszukać. Przekażcie znajomym, sąsiadom, dziadkom, rodzinie, że takie sytuacje miewają miejsce także na terenie naszego miasta czy powiatu. W tym przypadku oszustowi się nie udało, ale kto wie, może następnym razem będzie cieszył się z wyłudzenia majątku.

Oszustwa metodami „na wnuczka", „na wypadek", „na policjanta" czy „na funkcjonariusza CBŚP" wciąż się pojawiają. Dlatego apelujemy o czujność i rozsądek podczas rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:

- potwierdzić informację u innych członków rodziny a najlepiej poprosić o osobisty kontakt osoby podające się za naszego krewnego;

- nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki, nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel;

- nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym;

- o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ - nr alarmowy 112.