Oszuści zaatakowali w powiecie kutnowskim. Nakłonili seniora do wyrzucenia oszczędności przez okno

Oszuści zaatakowali w powiecie kutnowskim. Nakłonili seniora do wyrzucenia oszczędności przez okno
fot. archiwum policji

Funkcjonariusze policji przestrzegają przed oszustami działającymi metodą na policjanta. W ostatnich dniach oszukali dwie osoby z powiatu kutnowskiego.

Senior z powiatu kutnowskiego odebrał telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako policjant. W rozmowie przekonał mężczyznę, że przeprowadzana jest akcja przeciwko przestępcom i jego pieniądze są zagrożone. Aby uratować oszczędności polecił wyrzucić je przez okno, co mężczyzna uczynił. Senior zawinął w reklamówkę kilkanaście tysięcy złotych – całe oszczędności życia, i wyrzucił je przez okno swojego mieszkania.

Odebrałeś taki telefon? Bądź pewien, że dzwoni oszust!

Pamiętaj! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy! Policja nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych akcjach!

Bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi i nie przekazuj osobom obcym swoich oszczędności!

- Jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, urzędnika, pracownika banku, funkcjonariusza, gazownika i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń – nie daj się zmanipulować! Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje. Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom! Po pieniądze fałszywy krewny podsyła w swoim imieniu innego oszusta. Ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych przez wiele lat oszczędności - mówi mł. asp. Daria Olczyk.