wersja testowa serwisu

Otwarto oferty na przebudowę Skłodowskiej-Curie. Inwestycja zostanie zrealizowana?

batch_DSC06736
fot. UM Kutno

Cztery oferty wpłynęły do kutnowskiego Urzędu Miasta w związku z konkursem na wybór wykonawcy przebudowy ulicy Skłodowskiej-Curie na odcinku od ulicy Maczka do granic miasta.

We wtorek (27.07) oficjalnie otwarto koperty z proponowanymi przez potencjalnych wykonawców cenami. Dwie spośród czterech złożonych ofert mieszczą się w kwocie, którą magistrat zamierzał przeznaczyć na to zadanie. Przypomnijmy było to niecałe 2 326 000 złotych.

- Ceny zaproponowane w przetargu wahają się od 2 103 000 złotych do ponad 2 700 000 złotych. Oferty będą teraz sprawdzane pod względem formalnym i prawnym. Prace na tej drodze powinny rozpocząć się na jesieni – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Wcześniej swoje zadania w tym miejscu ma wykonać Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które układać będzie nową kanalizację sanitarną.

Przypomnijmy przebudowa ulicy Skłodowskiej-Curie obejmie całkowitą wymianę nawierzchni jezdni na wspomnianym odcinku. Wykonanie kanalizacji deszczowej, nowego oświetlenia drogowego, nowych krawężników, zjazdów do posesji oraz asfaltowego ciągu pieszo-rowerowego.