wersja testowa serwisu

Pabianice: Nalot na nielegalny salon gier! Przestępcy dobrze się maskowali, ale i tak wpadli

maszyny
KAS w Łodzi

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Pabianicach nielegalny salon gier na automatach i zarekwirowali siedem urządzeń hazardowych, działających bez zezwolenia.

Służba Celno-Skarbowa miała podejrzenia, że w Pabianicach może działać nielegalny salon gier hazardowych. W celu weryfikacji posiadanych informacji funkcjonariusze postanowili skontrolować wytypowany lokal.

- Jak się okazało, wejście do pomieszczenia zamaskowano białą okleiną, a nad drzwiami umieszczono kamery monitoringu. Obsługa wpuszczała do lokalu tylko zaufane osoby. Mimo tych zabezpieczeń funkcjonariusze KAS z Sieradza dostali się do środka i przeprowadzili kontrolę - informuje Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi

Wewnątrz lokalu było siedem automatów, podłączonych do prądu i gotowych do gry. Funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili na miejscu gry kontrolne, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.Automaty zostały zarekwirowane i trafiły do magazynu Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zajęto również kamery monitoringu i dowody cyfrowe.

- Organizatorzy i prowadzący nielegalny hazard muszą liczyć się nie tylko z wysoką grzywną, ale nawet z karą pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowo może im zostać wymierzona administracyjna kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego zatrzymanego urządzenia - dodaje Agnieszka Majchrzak.