wersja testowa serwisu

Parking przy Szkole Podstawowej ne 6 zyska więcej miejsc postojowych

batch_DSC06757

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku, ale też wytężonej pracy w branży budowlanej. W letnie miesiące w Kutnie dzieje się bardzo dużo. Chodzi w dużej mierze o inwestycje. Zarówno te większe jak i te mniejsze. Wiele drobnych remontów realizowanych jest w szkołach i na terenie kompleksów szkolnych.

Jednym z miejsc, gdzie trwają prace, jest parking przed Szkołą Podstawową nr 6. Robotnicy poszerzają zatokę postojową i wymieniają na niej nawierzchnię.

- Dzięki tej niewielkiej inwestycji, a także zmianie sposobu ustawiania samochodów zyskamy dodatkowe 10 miejsc postojowych, co dla rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły będzie bardzo dużym ułatwieniem – mówi Piotr Józefecki, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu w UM Kutno.

Do tej pory parking przed szkołą przystosowany był w dużej części do zostawiania samochodów w sposób równoległy do jezdni. Dzięki nieznacznemu poszerzeniu zatoki, kierowcy bez przeszkód będą mogli parkować prostopadle. Materiały wykorzystane w tej inwestycji w większości pochodzą z demontażu wykonanego podczas innych zadań.