Piękne jubileusze w gminie Łanięta. Wręczono medale przyznane przez Prezydenta RP

311570705_561343112658850_5664948095078732029_n
fot. UG Łanięta

Rocznica ślubu to zawsze wzruszająca chwila. Wracają chwile i obrazy sprzed lat. Do takich wspomnień wrócili na pewno Państwo Życińscy i Państwo Łysiakowie, mieszkańcy gminy Łanięta.

Jubilatom, w dniu ich święta, towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny. Ponadto w uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łaniętach Beata Karolak i p.o. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach Paulina Stańczyk.

Wójt Tomasz Szczęsny w swoim przemówieniu mówił: "Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy razem przeżyli pół wieku. Witam bardzo serdecznie szanownych jubilatów Panią Teresę i Pana Mieczysława Łysiaków oraz Panią Mariannę i Pana Zenona Życińskich. Minęło 50 lat od dnia, w którym wypowiadaliście słowa przysięgi małżeńskiej. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Bagaż doświadczeń być może delikatnie osiadł na barkach, kalendarz zarysował kilka zmarszczek na twarzy, zegar oprószył włosy białym szronem. Ale nie zmieniła się rzecz najważniejsza – wasze wzajemne uczucia. Choć życie zapewne rzucało Wam nieraz kłody pod nogi, Wy nie potknęliście się. Zbudowaliście z nich drabinę, po której wspinaliście się przez te wszystkie lata, aby dziś móc z wysokiej góry spoglądać na ogrom cudownych wspomnień tych dni, które wspólnie przeżyliście. A tyle jeszcze przed Wami! Jesteście dla młodego pokolenia przykładem na to, że razem można więcej, razem można wszystko. Jak w wierszu Gałczyńskiego:„ Na wspólną radość, Na chleb powszedni, Na poranne otarcie oczu, W blasku słonecznym, Na nieustające sobą zdziwienie, Na gniew, krzywdę i przebaczenie. Wybieram Ciebie." I właśnie w tym wyborze wytrwaliście wspaniałe 50 lat. Życzę Państwu jeszcze wiele takich rocznic. Niech każdy dzień obfituje w uśmiechy na waszych twarzach i twarzach Waszych najbliższych. Drodzy Jubilaci, zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej rodziny doceniony został przez Waszych najbliższych a także przez władze gminne i państwowe. Przyjmijcie najszczersze gratulacje oraz odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę."

Następnie jubilaci zostali uhonorowani medalami. Każda para otrzymała bukiet kwiatów i kosz z upominkami ufundowany przez Wójta Gminy Łanięta. Po uroczystości był czas na zrobienie pamiątkowych fotografii i słodki poczęstunek.

źródło: UG Łanięta