wersja testowa serwisu

Pierwsi mieszkańcy Kutna skorzystali z transportu na szczepienie przeciw Covid-19

batch_DSC03965
fot. Urząd Miasta Kutno

We wtorek (26.01) władze Kutna zorganizowali pierwszy transport dla seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy mają problemy z pojawieniem się w punktach szczepień na wyznaczone terminy zabiegów.

Współpracujący z Urzędem Miasta zespół transportowy OSP „Dąbrowszczak" odebrał seniorkę i dowiózł ją na szczepienie w Centrum Medycznym GlobalMedic.

- Syn zadzwonił i przekazał, że potrzebny będzie transport. Odebrała pani, która powiedziała mu, że nie ma problemu, tylko trzeba będzie się naszykować troszkę wcześniej – mówi pani Wiesława, która skorzystała z pomocy.

Warto pamiętać, że Urząd Miasta organizuje transport dla osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień na terenie miasta.

Transport ten przeznaczony jest dla osób:
- niepełnosprawnych posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w zakresie ruchowym i neurologicznym lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
- mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Transport na szczepienie jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne, oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu 24 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

W trakcie zgłoszenia konieczne są następujące informacje: imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego oraz nr telefonu do opiekuna osoby niepełnosprawnej lub osoby towarzyszącej seniorowi, nr orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych oraz termin szczepienia - data, godzina i punkt szczepień.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: