Pierwsza w Polsce Powiatowa Liga Teqball wystartowała wczoraj! Za nami inauguracyjne rozgrywki

batch_DSC_064_20221128-111629_1
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Rozpoczęły się rozgrywki pierwszej w Polsce Powiatowej Ligi Teqball. Zawody rozgrywać się będą na terenie powiatu kutnowskiego.

- Życzę wszystkim wspaniałej gry, niech wygrają najlepsi! To wielkie wyróżnienie dla Powiatu Kutnowskiego, że jesteśmy pierwszą Ligą w Polsce, a podobno też na świecie więc myślę, że wszyscy zawodnicy powinni dać z siebie wszystko. Życzę wszystkim wielu zdobytych punktów i zabawy zgodnej z zasadami fair play! – mówił podczas otwarcia Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski.

Liga obejmować będzie aż 8 gmin w Powiecie Kutnowskim, a w zawodach zmierzą się drużyny: KS Kutno, MKS EXPOM Krośniewianka (Gmina Krośniewice), GKS Bedlno (Gmina Bedlno), LKS Ostrovia Ostrowy (Gmina Nowe Ostrowy), Reprezentacja Gmina Strzelce, Reprezentacja Gmina Łanięta, Reprezentacja Gmina Dąbrowice, Reprezentacja Gmina Żychlin.

- Rozgrywki odbywać się będą raz w miesiącu, co daje nam siedem spotkań za każdym razem w innej gminie. Każdy zespół rozegra dwa spotkania singlowe i jedno deblowe w ramach jednego meczu, a rozgrywki potrwają od listopada do czerwca z wyłączeniem grudnia, jako okres świąteczny. Zapraszam serdecznie do kibicowania, gwarantuję ogrom sportowych emocji – mówił Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Organizatorami Ligi są: Powiat Kutnowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie, MKS EXPOM Krośniewianka, Fundacja Abi, PZTEQ.

Liga Teqball odbywa się pod Patronatem Honorowym Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski oraz Michał Listkiewicz.

- Ogromnie się cieszę, że inauguracja Pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii Teqball rozpoczęła się w Krośniewicach! Trzymam kciuki za zawodników - mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- Chciałbym dodać, że inauguracja naszej pierwszej w Polsce Powiatowej Ligii w Teqball schodzi się w czasie z Mundialem w Teqball w Niemczech. Bardzo się cieszę, że właśnie tu, w Krośniewicach, w Powiecie Kutnowskim rozpoczynamy tak ważne wydarzenie dla tej nowej dyscypliny sportu, jak inauguracja Ligii Teqball! - mówi Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Zobacz zdjęcia: