wersja testowa serwisu

Pijacki rajd ulicami Wielunia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu

264-131258

Wieluńscy policjanci zatrzymali 53-latka, który kierując seatem "na podwójnym gazie" uszkodził inny pojazd, radiowóz policyjny oraz infrastrukturę drogową. Mężczyźnie grożą 2 lata więzienia i konsekwencje za długą listę wykroczeń.

9 czerwca 2021 roku około godziny 20.00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym seatem alhambra, który na ulicy Popiełuszki miał uszkodzić kilka pojazdów. Na miejsce skierowano wieluńskich mundurowych. Jadący ulicą Popiełuszki funkcjonariusze drogówki zauważyli opisywany pojazd z widocznymi uszkodzeniami. Kiedy mundurowi podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten gwałtownie przyspieszył i skręcił w lewo uderzając w oznakowany radiowóz policyjny. Kierujący seatem przejechał jeszcze kilka metrów i zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mundurowi podeszli do kierującego i wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był kompletnie pijany.

53-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Po chwili na miejscu pojawił się 46-latek, który oświadczył iż kilka minut wcześniej ten sam sprawca jadąc ulicą Popiełuszki, uszkodził znak drogowy, który przewrócił się i uderzył w jego samochód. Policjanci ustalili również, że mężczyzna chwilę wcześniej poruszając się ulicami 18-go Stycznia i Popiełuszki dokonał licznych uszkodzeń infrastruktury drogowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 53-latek został zatrzymany. W trakcie osadzania w policyjnym areszcie mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wydziału prewencji i groził im pozbawieniem życia. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych w stosunku do umundurowanych funkcjonariuszy, a także znieważenia policjantów. Ponadto odpowie za liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wieluń