wersja testowa serwisu

Pijani kierowcy na drogach powiatu kutnowskiego. Wczoraj kilku straciło prawo jazdy

policja

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tylko 13 lipca 2021 roku policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. 

Tylko jednego dnia - 13 lipca 2021 roku kutnowscy policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Rekordzista, kierowca Mazdy w wieku 44 lat, miał w organizmie ponad 2 promile, a do tego posiadał już dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

W miejscowości Żychlin o godzinie 10.20 policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 56-latka kierującego oplem, który miał 0,6 promila w organizmie. Wieczorem, około godziny 22.00 w miejscowości Baby mundurowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali mężczyznę w wieku 30 lat, kierującego motorowerem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 0,78 promila. Natomiast tuż po północy w Kutnie policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował Hondą, mając w organizmie ponad 1,5 promila.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący stracili prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, odpowiedzą przed sądem. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla pasażerów oraz innych użytkowników drogi! Kierowco pamiętaj, nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj!

źródło: KPP w Kutnie