wersja testowa serwisu

Pijani kierowcy sprawcami kolizji w powiecie bełchatowskim. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu

alkomat-kierowca-auto

Bełchatowscy policjanci w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, których sprawcami byli nietrzeźwi uczestnicy ruchu. Apelujemy o rozsądek! Osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca czy pieszy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek, 16 marca 2020 roku, w Bełchatowie na ulicy Pabianickiej, około godziny 10.40 policjanci byli wezwani na miejsce potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku centrum miasta rowerzysta, nagle zjechał ze ścieżki dla rowerów i wjechał wprost pod nadjeżdżający z tego samego kierunku samochód ciężarowy marki MAN. Kierowca próbował zareagować, odbił kierownicą na przeciwny pas ruchu, ale doszło do potracenia rowerzysty. 60-letni bełchatowianin z obrażeniami głowy został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

17 marca 2020 roku przed południem policjanci byli wezwani na miejsce wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Na ulicy Kościuszki w Zelowie przed przejściem dla pieszych zatrzymał się kierowca seata w celu umożliwienia przejścia pieszej. W tym samym czasie jadący z tego samego kierunku kierowca motocykla nie wyhamował i uderzył w tył pojazdu stojącego przed przejściem. Na skutek uderzenia motocyklista zjechał na przeciwny pas drogi, uderzył w znak drogowy i barierę ochronną. Z urazem nogi został on przewieziony do szpitala w Bełchatowie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mężczyzna ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Kilka godzin później, 17 marca 2020 roku około godziny 18.30 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Poręby w gminie Bełchatów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kierunku Bełchatowa jechał kierujący toyotą. Z jego prawej strony na drogę nagle wtargnęła piesza. Kierowca odbił kierownicą na przeciwległy pas ruchu, jednak doszło do potrącenia pieszej, która uderzyła w bok pojazdu. Kobieta została przewieziona do bełchatowskiego szpitala. Okazało się, że była pijana, miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kobieta ubrana była w odzież koloru ciemnego i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

We wszystkich tych sprawach policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym pod nadzorem prokuratury wykonują teraz czynności procesowe. Sprawcy zdarzeń drogowych poniosą odpowiednie konsekwencje.

Pamiętajmy ! Alkohol osłabia refleks. obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Nietrzeźwi kierowcy i piesi są zagrożeniem na naszych drogach. Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby po spożyciu spożyciu alkoholu nie kierować żadnym pojazdem.

Apelujemy do kierowców o więcej ostrożności na drogach, zwracajmy uwagę na pieszych i rowerzystów