wersja testowa serwisu

Pijani, Ukraińcy i pedofile. Kępisty odlatuje podczas dzisiejszej konferencji na terenie Starostwa Powiatowego w Kutnie

Pijani, Ukraińcy i pedofile. Kępisty odlatuje podczas dzisiejszej konferencji na terenie Starostwa Powiatowego w Kutnie

Dziś, na tyłach Starostwa Powiatowego w Kutnie, odbyła się konferencja prasowa, zorganizowana przez Sławomira Kępistego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krośniewiach. 

Powodem konferencji były materiały wideo publikowane przez EKU24, przedstawiające stanowisko burmistrz Katarzyny Erdman oraz Członka zarządu Tomasza Walczewskiego po ostatniej sesji rady miejskiej, podczas której radni "Przyjazna Gmina Krośniewice" nie przyjęli uchwały dotyczącej transportu zbiorowego dla mieszkańców Krośniewic.

W trakcie dzisiejszej, krótkiej konferencji, Sławomir Kępisty odniósł się do zaproponowanej uchwały. Według burmistrz Katarzyny Erdman, Przewodniczący Rady Miejskiej kolejny raz, pomimo wyjaśnienia przez burmistrz wielu wątpliwych wątków, wprowadza społeczeństwo w błąd (na potwierdzenie, prezentujemy nagranie wideo z sesji tuż pod artykułem).

- Krośniewicki radny, Pan Kępisty, podczas dzisiejszych, krótkich wypowiedzi przed kamerami, przytoczył tak wiele zaskakujących, nieprawdziwych twierdzeń, że trudno to zebrać i ustosunkować się. Słuchając wypowiedzi Kępistego, nie wierzę własnym uszom - mówi Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman.

- Przede wszystkim, na samym początku chciałabym wyjaśnić ważną kwestię. Wypowiedź dziennikarki telewizji kutnowskiej w materiale o dzisiejszej konferencji jest zwykłym kłamstwem. Ja nie zostałam zaproszona na żadną konferencję i nie było w ogóle planu związanego z moim wystąpieniem - mówi EKU24 Katarzyna Erdman.

- Poza tym, po zakończeniu konferencji, z uwagi na moją obecność w budynku starostwa, wyszłam do dziennikarzy i zaprosiłam na własną konferencję, która odbędzie się w najbliższych dniach - mówi EKU24 Burmistrz Krośniewic.

- Zamierzam w poniedziałek wezwać reporterkę kutnowskiej telewizji do zamieszczenia stosownego sprostowania i przeprosin - dodaje Erdman.

Kępisty nie odróżnia pojęć - nazwa linii a trasa przejazdu.
Podczas konferencji, Sławomir Kępisty, odniósł się do uchwały dotyczącej transportu zbiorowego dla mieszkańców Krośniewic. W swoich wypowiedziach, wśród powodów odrzucenia uchwały, wymienił brak uwzględnienia wielu miejscowości w planowanych trasach.

Fakt jest jednak taki, iż tę kwestię wyjaśniła już podczas sesji burmistrz Erdman, ośmieszając Kępistego, iż zaprezentowana w uchwale jest nazwa linii, a miejscowości sugerowane przez Kępistego znajdują się na trasie, ponieważ trasa nie zmienia się względem dotychczasowej(czas wideo: 02:09).

Autobus zgodnie z założeniami miał jeździć po tej samej trasie, po której jeździł do tej pory.

Informacji tej, najwyraźniej nie rozumie Kępisty, ponieważ w trakcie swojej wypowiedzi przed budynkiem Starostwa, wciąż brnął, wprowadzając mieszkańców w błąd i informując, że wiele miejscowości zostało usuniętych z trasy.

Pijani, Ukraińcy i pedofile. Obaw Kępistego ciąg dalszy.
Jedna z najbardziej zaskakujących wypowiedzi Kępistego, dotyczyła obaw związanych z kierowcami. Według radnego, linie w przyszłości mogą obsługiwać kierowcy będący pod wpływem alkoholu, Ukraińcy a nawet pedofile. Jednocześnie Kępisty zaznacza, że ma zaufanie do dotychczasowych kierowców z Gminy Krośniewice.

I w tym przypadku, Kępisty najwyraźniej wprowadza społeczeństwo w błąd, ponieważ jak wielokrotnie był informowany, do przewozu osób, mieli być Ci sami kierowcy, którzy do tej pory są zatrudnieni przez Gminę Krośniewice, a nie żadni pedofile, czy obcojęzyczne osoby.

Fatalny tabor a autobusy niskopodłogowe
W swojej dzisiejszej wypowiedzi, Kępisty zarzucił również, iż firma obsługująca transport zbiorowy, posiada fatalnej jakości pojazdy, uniemożliwiające przewóz osób niepełnosprawnych.

Podobnie do wcześniejszych wypowiedzi, kwestia też została dogłębnie wyjaśniona przez burmistrz Katarzynę Erdman. Kępisty został już wcześniej poinformowany, iż transport ma być realizowany przez autobusy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Poza tym, według założeń burmistrz Katarzyny Erdman, transport dzieci, ma odbywać się co prawda tymi samymi pojazdami, ale przewóz dorosłych mieszkańców, ma być oddzielony od transportu dzieci.

Obserwując wypowiedzi Sławomira Kępistego z ostatnich dni, trudno oprzeć się wrażeniu, iż radny sam tak do końca nie wie, jaki jest powód odrzucenia uchwały. Pomimo wyjaśnień wszelkich wątpliwości, wciąż powtarza te same, nieprawdziwe twierdzenia. Raz twierdzi, że powodem odrzucenia jest nieuwzględenienie wielu dotychczasowych miejscowości (co jest nieprawdą), następnie, że obecni kierowcy stracą pracę (co jest nieprawdą), po czym innym razem publicznie mówi, że jeśli uchwała będzie kierowana do osób wykluczonych, to wtedy ją poprze (uchwała od samego początku uwzględniała osoby wykluczone).

Poniżej znajduje się film, w którym Kępisty ośmiesza się podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Burmistrz Erdman trafnie punktuje radnego, odpierając wszelkie, kuriozalne zarzuty dotyczące uchwały.

Tuż pod nim, udostępniamy wideo z dzisiejszej konferencji prasowej Kępistego. Zasadność wypowiedzi radnego, pozostawiamy do opinii naszych czytelników.

Porównując te dwa materiały wideo, należy zwrócić uwagę na:

• wątek nazwy linii a trasy przejazdu - Kępisty wciąż wprowadza społeczeństwo w błąd

• kuriozalne twierdzenia, iż kierowcami mogą być pijani, Ukraińcy lub pedofile (kierowcy mają być w rzeczywistości ci sami, którzy jeżdżą do tej pory dla Gminy Krośniewice)

• zarzut fatalnego taboru, uniemożliwiającego transport osób niepełnosprawnych (w rzeczywistości mają to być autobusy niskopodłogowe)

Zobacz wideo (pod nim drugie):

Zobacz wypowiedzi Kępistego, podczas dzisiejszej konferencji na terenie Starostwa Powiatowego w materiale TV Kutno: