Pijany kierowca doprowadził do wypadku, dwie osoby trafiły do szpitala

Pijany kierowca doprowadził do wypadku, dwie osoby trafiły do szpitala
fot. ilustracyjne

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj (28 grudnia) w miejscowości Michałówka (gm. Piątek). Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Michałówka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kierowca Nissana, jadąc w kierunku Kutna, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z Toyotą, którą kierował 26-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. W wyniku zderzenia auta wpadły do przydrożnego rowu - informują mundurowi z Łęczycy.

Okazało się, że 59-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę Nissana mając blisko dwa promile alkoholu. Drugi kierowca był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu łęczyckiego musi się liczyć z konsekwencjami jazdy w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest między innymi karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Przed nami ostatni długi weekend tego roku. Zróbmy wszystko, aby był on bezpieczny, zarówno dla kierujących jak i pieszych. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Zachowajmy ostrożność, by bezpiecznie dotrzeć do celu - apelują policjanci.