wersja testowa serwisu

Pijany kierowca "Malucha" zatrzymany w gminie Grabów. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

small-fiat-1785639_960_720
fot. ilustracyjne

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 51-latek, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę „malucha". Dodatkowo wyszło na jaw, że kierowca Fiata 126P ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest między innymi karą do 2 lat więzienia.

Policjanci wydziału ruchu drogowego podczas codziennych służb kontrolują stan trzeźwości kierujących pojazdami. Praktycznie, każdy kierujący zatrzymany do kontroli jest badany na trzeźwości. Jak się okazuje nie wszyscy są odpowiedzialni i wsiadają za kierownice nie zważając jakim są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg.

20 grudnia 2020 roku około godz. 23.00 mundurowi zatrzymali na terenie gminy Grabów samochód marki Fiat 126P. Za kierownicą „malucha" siedział 51- latek, u którego w organizmie były ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że posiada on od 2018 roku dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi między innymi 2 lata więzienia.

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym. Dlatego policjanci nadal będą prowadzić intensywne działania zmierzające do eliminowania uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KPP w Łęczycy