wersja testowa serwisu

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go żołnierz z Łasku

policja-auto-swiata

Żołnierz 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku w czasie wolnym od służby przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego samochodem, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i chwilę wcześniej spowodował zdarzenie drogowe, uciekając z miejsca.

15 grudnia 2020 roku o godzinie 18:00 pajęczańscy mundurowi udali się na zdarzenie drogowe do Nowej Brzeźnicy. Na miejscu okazało się, iż 33-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, jadąc ciężarowym Mercedesem wraz z naczepą, zatrzymał się na skrzyżowaniu a następnie poczuł uderzenie w tylną część naczepy. Pojazd, który uderzył w naczepę natychmiast oddalił się z miejsca zdarzenia.

Naoczny świadek zdarzenia zapamiętał numery rejestracyjne sprawcy i przekazał je kierowcy. Policjanci natychmiast przekazali ustalenia Dyżurnemu, po czym okazało się, że chwilę po zdarzeniu w Dubidzach, żołnierz 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierującemu pojazdem, którego tablice rejestracyjne zgadzają się z pojazdem, który spowodował zdarzenie drogowe w Nowej Brzeźnicy.

59-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie teraz za jazdą w stanie nietrzeźwości za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Zaistniała sytuacja pokazał, że żołnierzem się jest cały czas zarówno na służbie jak również w czasie wolnym od służby.

źródło: KPP w Pajęcznie