wersja testowa serwisu

Pijany kierowca sprawcą kolizji drogowej. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu

breathalyser-1684428_960_720

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 62-letniego kierowcę citroena, który uderzył w zaparkowanego fiata fiorino. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. 62-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenie.

12 maja 2021 roku policjanci z wieluńskiej drogówki zostali wezwani na ul. Wojska Polskiego w Wieluniu w rejon apteki, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 62-latek kierujący citroenem podczas omijania uderzył w zaparkowanego fiata fiorino, w którym siedziała 46-latka. Tym razem nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 62-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.


PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

Źródło: KPP Wieluń