wersja testowa serwisu

Pijany kierowca wjechał do rowu, w jego samochodzie znaleziono narkotyki

Untitled

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który spowodował zdarzenie drogowe. Mężczyzna ponadto posiadał w samochodzie środki odurzające. Za posiadanie narkotyków odpowie również jego 30-letni znajomy, który zostawił w aucie portfel, w którym były narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

9 lutego 2021 roku policjanci z wieluńskiej „drogówki" otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu miejscowości Krzeczów. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia funkcjonariusze ustalili jego przebieg. Jak się okazało kierowca Nissana nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu.

Po całym zajściu kierowca wysiadł z samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadek wskazał mundurowym gdzie obecnie znajduje się mężczyzna, który kierował Nissanem. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zauważyli tam mężczyznę, który najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Jak wykazało badanie alkomatem 39- latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. To nie koniec jego kłopotów. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek foliowy z niebieskim proszkiem. Jak ustalono należał on do 39-latka. Ponadto w aucie policjanci znaleźli portfel, w którym również była schowana dilerka z niebieskim proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to MDMA.

39-latek został zatrzymany. Mundurowi ustalili, że właścicielem portfela był 30-letni znajomy zatrzymanego, którego wcześniej podwoził. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 30-latka. Następnego dnia obaj usłyszeli zarzuty. Starszy z nich odpowie za kierowani pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i posiadanie środków odurzających. Z kolei 30-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających.

Przestępstwo posiadania narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP w Wieluniu