wersja testowa serwisu

Pijany mężczyzna doprowadził do wypadku. Na pomoc mężowi przybyła równie pijana kobieta

policja

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 67-latkowi i jego 57-letniej małżonce, po tym, jak wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Oboje mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracili już uprawnienia do kierowania, a ponadto grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

27 września około godziny 19.40 dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Skaratki doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ruchu drogowego na miejscu ustalili, że kierujący Oplem 67-letni mieszkaniec powiatu łowickiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie, a następnie słup energetyczny. Mężczyźnie nic się nie stało. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas obsługi zdarzenia na pomoc mężowi przyjechała Fiatem żona 67-latka. Od kobiety była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 57-letniej mieszkanki powiatu łowickiego wykazało aż 2,15 promila alkoholu w organizmie.

W związku z popełnieniem przestępstw kierowania w stanie nietrzeźwości oboje utracili uprawnienia do kierowania. Ponadto grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

źródło: KPP w Łowiczu